Vánoční bojovku vytvořila spisovatelka, bloggerka, bývalá učitelka v alternativní základní škole a máma tří dětí Barbora Bečvářová. FOTO: Jonathan Borba

Chcete strávit advent kouzlením a luštěním? Stáhněte si bojovku Zakleté Vánoce

Hned na začátku adventu se většině dětí rozzáří oči, když objeví svůj adventní kalendář. A zatímco generace jejich rodičů každý den hledala okénko se správným číslem, aby z něj vydobyla malý kousek čokolády, na dnešní děti čeká daleko větší porce možností pro skrytá tajemství. Čokoláda samozřejmě potěší všechny, mnohé děti ale určitě ocení i trochu luštění a napínavý příběh. 

Možná to nevíte, ale hrozí vám velké nebezpečí! Zlá čarodějnice jménem Morwena se rozhodla, že letos zničí Vánoce, a to nejen ostatním nadpřirozeným bytostem, ale i lidem. Hrozí, že na stromečcích místo ozdob budou viset hlavou dolů netopýři a z papíru místo dárků vybalíme leda pavučiny. Že se to nesmí stát? Pomozte malé statečné čarodějce Evelíně, která chce Morweně její řádění překazit. Celý advent – každičký den – budete ale muset bojovat se zlými kletbami. Evelína vám pomůže a provede vás rychlokurzem čar a kouzel. Jak to s Vánoci dopadne, bude jen a jen na vás.

Vánoční bojovku vytvořila spisovatelka, bloggerka, bývalá učitelka v alternativní základní škole a máma tří dětí Barbora Bečvářová. Tvorba her na nejrůznější témata se jí napřed stalo zábavou a postupně i prací téměř na plný úvazek. 

„Už před několika lety jsem začala vytvářet různé hry pro svoje děti – prázdninovou, velikonoční, indiánskou… Když jsem je pak zveřejnila na svém blogu, čtenáři mi začali psát a prosit mě, abych jim hru také poslala. Tak se to začalo nabalovat a dnes pracuji na hrách víceméně celoročně,“ říká Bečvářová.

Hlavní postavou příběhu je statečná čarodějka Evelína, která chce zlé čarodějnici Morweně překazit plány na zničení Vánoc. FOTO: Zakleté Vánoce

Vánoční bojovky vytvořila už tři. Pracovat na nich začíná už koncem léta, kdy vymýšlí příběh a společně s ilustrátorkou Kateřinou Pappovou i grafickou podobu. Pak přichází práce na jednotlivých týdnech a dnech. „Hotovo mívám v polovině listopadu, i když letos to kvůli koronaviru a domácí výuce tří dětí bylo složitější než jindy,“ usmívá se Bečvářová.

Příběh bojovky se dotýká i některých významných prosincových dnů, jako je Mikuláš, svátek svaté Barbory nebo svaté Lucie. Je proto nejlepší začít hned 1. prosince, ale můžete se přidat i později a příběh trochu zhustit. Stejně to koneckonců dělají i učitelé, kteří se svými žáky bojovku procházejí od pondělí do pátku a víkendové úkoly musejí rozpustit do zbylých dnů. 

Zakleté Vánoce si můžete objednat na Barbořině webu, stáhnete si je v PDF a dál už budete potřebovat jen tiskárnu a trochu trpělivosti při kompletování a rozdělování úkolů. 

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments