Druhá výzva Extra třídy nabízí školákům až 1,5 milionu korun

Program Extra třída vede k aktivnímu občanství. V prvním kole dostalo 24 tříd 508.000 Kč. 10. června se otevřela druhá výzva pro školy se značkou Rodiče vítáni.

Smyslem programu Extra třída je nabídnout dětem i učitelům možnost vymyslet, naplánovat a realizovat složitější projekt, na jehož realizaci obvykle nemá škola dost peněz. Práce na podobných projektech, kromě prezentace školy navenek, je jednou z prvních příležitostí, kdy si žáci vyzkoušejí, jak je možné školní znalosti a dovednosti využít v reálném životě a komunikaci s úřady a dalšími institucemi.

„V první výzvě programu Extra třída realizovalo projekty 24 tříd na různých místech naší republiky. Podle ohlasů očekáváme, že o další ročník bude mnohem větší zájem. Především se nám ale potvrdilo, že projektům realizovaným v rámci Extra třídy se opravdu daří předvést veřejnosti, co děti umějí, a propojovat obec, školu a rodičovskou veřejnost. To je hlavní smysl a cíl naší práce,“ řekla Silvie Pýchová, metodička programu Extra třída.

Pro druhou výzvu Extra třídy počítá EDUin a Nadační fond Tesco s částkou 1,5 mil. Kč.

Registrace nové Extra třídy ZDE.

Galerii projektů realizovaných ve školním roce 2012/2013 najdete ZDE.


2. výzva programu Extra třída spuštěna!

 

 

 

 

 

 

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Grottau aneb Hrádek
7 let před

Naše město se léta pyšnilo znakem pocházejícím ze 17. století. Teď se ukázalo, že znak nebyl nikdy městu schválen ani udělen. Nový znak bude schvalovat Zastupitelstvo města a pan starosta projednávat s občany. Kdo ale zná historii Hrádku nad Nisou? Proto jsme v letošním roce vytvořili základ filmu o Hrádku nad Nisou. Pravdivé a podložené informace z historie našeho města jsme doplnili o hrané scénky, které jsou oživením, ale i k zamyšlení nad tím, jak to ve skutečnosti bylo. V příštím školním roce bychom film rádi dokončili a předložili představitelům města i občanům. Součástí naší práce bude i návrh městského… Číst vice »