Publikace shrnuje výsledky výzkumů o kontaktu dětí s přírodou z celého světa

Přinášíme vám první českou publikaci, která přehledně shrnuje výsledky výzkumů o kontaktu dětí s přírodou z celého světa. Petr Daniš, autor publikace Děti venku v přírodě: ohrožený druh? a ředitel vzdělávacího centra TEREZA, prostudoval přes 130 děl odborné literatury a shrnul rozsáhlé výhody, které má kontakt s přírodou pro zdraví, učení a celkový rozvoj osobnosti u dětí.

Screenshot_1

 Publikace je ke stažení v elektronické podobě ZDE.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
1 rok před

Vzdělávací centrum Tereza, myslím, že začínalo něco jako hnutí Tereza. Možná, že bych z těch let našla ještě brožuru s návody co mohou a jak se mají děti v přírodě chovat. Dělají kus dobré práce. je potřeba vracet dětem přírodu a přírodě zase děti. Kdo bude hrát v lese šiškovou bitvu, čistit studánky a pramínky, lehat si do hebkého mechu, objevovat vůni jehličí a zvlášť po dešti. Koukat se do korun stromů až se vám z toho začne točit hlava, pozorovat veverku, která umí skákat jako akrobat. Pozorovat hemžení mravenců na mraveništi. Sbírat sladké plody přírody. Komu se podařilo téměř… Číst vice »