Půl miliónu rozdáno, přihlašte se do druhé výzvy Extra třídy

Program Extra třída vede k aktivnímu občanství. V prvním kole dostalo 24 tříd 508.000 Kč. Dnes se otevírá druhá výzva pro školy se značkou Rodiče vítáni.

Praha, 10. června 2013 – V pondělí 10. června otevírá EDUin, o. p. s., ve spolupráci s Nadačním fondem Tesco druhý ročník programu Extra třída, jehož cílem je motivovat žáky k přípravě a realizaci projektů, které budou mít pozitivní dopad na život v obci, kde se škola nachází. U druhého ročníku očekáváme ještě větší zájem škol.

Extra třída je program určený pro školy, které se hlásí ke značce Rodiče vítáni. Umožňuje třídám získat peníze na projekt, který předvede veřejnosti, co umějí žáci udělat pro obec. 

Během první výzvy, do níž se přihlásilo 24 tříd, využili žáci oněch maximálně 30.000 Kč např. na vytvoření čtecích koutků, úpravu lesoparku, pomoc postiženým, vybudování arboreta či venkovní posilovny. 

Za splnění projektu mohou žáci prostřednictvím webových stránek www.extratrida.cz žádat místní sponzory o odměnu pro třídu, např. ve formě výletu či dovybavení školy.

Smyslem je nabídnout dětem i učitelům možnost vymyslet, naplánovat a realizovat složitější projekt, na jehož realizaci obvykle nemá škola dost peněz. Práce na podobných projektech, kromě prezentace školy navenek, je jednou z prvních příležitostí, kdy si žáci vyzkoušejí, jak je možné školní znalosti a dovednosti využít v reálném životě a komunikaci s „klienty“.

Pro druhou výzvu Extra třídy počítá EDUin a Nadační fond Tesco s částkou 1,5 mil. Kč.

Upoutávku určenou žákům k zapojení do Extra třídy najdete ZDE

Silvie Pýchová, metodička programu Extra třída, řekla: „V první výzvě programu Extra třída realizovalo projekty 24 tříd na různých místech naší republiky. Podle ohlasů očekáváme, že o další ročník bude mnohem větší zájem. Především se nám ale potvrdilo, že projektům realizovaným v rámci Extra třídy se opravdu daří předvést veřejnosti, co děti umějí, a propojovat obec, školu a rodičovskou veřejnost. To je hlavní smysl a cíl naší práce.“

Kontakty:

· Silvie Pýchová: e-mail: silvie.pychova@eduin.cz, mobil: 607 123 568

Poznámky pro editory: 

Starší tiskové zprávy o Extra třídě najdete ZDE, ZDE a ZDE. Další informace o programu Extra třída a projektové stránky jednotlivých tříd najdete na www.extratrida.cz.

Reportáže z projektů a rozhovory s patrony i školákynajdete na www.rodicevitani.cz.

Nadační fond Tesco vznikl v roce 2009 a jeho hlavním posláním je podpora lokálních neziskových organizací ve všech regionech ČR, které působí zejména v oblasti zdravotní a sociální péče; zaměřuje se též na podporu vzdělávání dětí a mládeže. Více se dozvíte na www.nadacnifondtesco.cz.

EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s., byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

 

 

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments