Setkání s budoucími prvňáčky a jejich rodiči

Jak nejlépe zjistit jaká atmosféra panuje ve škole, kterou jste vybrali pro své děti? Jakou formou a prostřednictvím jakých metod jsou ve škole děti vzdělávány? Jakým způsobem probíhá hodnocení dětí? To jsou jistě otázky, které si při výběru vhodné školy klade nejeden rodič. Získat odpovědi na tyto otázky však není vždy jednoduché.

Většina škol pořádá dny otevřených dveří, kde se děti i rodiče mohou seznámit se základními principy fungování školy. Nasnadě je však otázka, zda je možné při tomto typu prezentace školy, najít odpovědi na vše, co byste jako rodiče chtěli vědět. Většinou jsou totiž dny otevřených dveří charakteristické velkým množstvím lidí a neosobní, anonymní atmosférou. Co si sami nezjistíte, to nebudete vědět.

Proto se Základní škola Londýnská rozhodla jít poněkud jinou cestou, a to formou setkání rodičů a dětí s vedením školy. Na webových stránkách školy jsou umístěny informace o tom, co je třeba udělat, pokud mají rodiče zájem o to, aby jejich dítě navštěvovalo tuto školu. Jedním z doporučení je právě možnost kontaktovat vedení školy a dohodnout si setkání, kde se mohou rodiče dozvědět více o způsobu vzdělávání dětí ve škole, o způsobu jejich hodnocení a další pro ně důležité informace ovlivňující jejich rozhodování při volbě školy pro děti.

Ředitel školy nebo některý z jeho zástupců si domlouvá schůzky s rodiči tak, aby se schůzky účastnili vždy maximálně tři zájemci, čímž je zajištěn opravdu osobní přístup a příjemná atmosféra. Během schůzky se rodiče mohou zeptat na vše, co by chtěli vědět, co by je zajímalo. Po skončení této formálnější části návštěvy ve škole, je rodičům a jejich dětem nabídnuta možnost zúčastnit se výuky v některé ze tříd prvního stupně. Tuto možnost obvykle rodiče s nadšením vítají. Mohou se s dětmi podívat, jak v praxi funguje to, co doposud pouze četli nebo slyšeli.

Další zajímavou možností jak blíže poznat ZŠ Londýnská je navštívit akce, které jsou pořádány pravidelně každý rok, Londýnské schody, Vánoční trhy, apod., a kterých se může zúčastnit i širší veřejnost.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments