Tisková zpráva: Přicházejí Vši ve škole, pořad o tom, co by bylo dobré změnit i ve vaší škole

EDUin ve spolupráci se Stream.cz odstartoval první epizodou seriál pro rodiče i učitele o tom, co by bylo možné dělat ve škole lépe.

Praha 4. září – První epizoda seriálu Vši ve škole se jmenuje Červená je barva moje a zabývá se tím, jak opravovat dětem písemky tak, aby je to neotrávilo a motivovalo k další práci.  Smyslem pořadu je učit rodiče lépe rozumět tomu, co se ve škole děje, a učitelům nabídnout inspiraci k drobným a užitečným změnám v jejich práci. K vysílání je připraveno prvních deset epizod. Pořadem provázejí učitelé Vítek Březka a Ivana Málková. Nová epizoda je ke zhlédnutí každý čtvrtek na Stream.cz.

Pořad Vši ve škole je postaven na krátkých čtyřminutových epizodách, kdy se každá z nich věnuje jednomu jasně vymezenému tématu a nabízí návod, co lze ve škole a při vyučování zlepšit a jak to udělat.  První epizody se věnují například tomu, zda je ještě užitečné používat ve výuce diktát (Diktát. Co to je?), proč je důležité vytvořit ve škole prostředí, kde se za chybu netrestá (Udělal jsi chybu? Výborně!), nebo jak se mají učitelé a rodiče domlouvat (Zítra si přineste bramboru).

Pořad vznikl za dramaturgického vedení a spolupráce Stream.cz (šéfproducent Lukáš Záhoř), pořadem provázejí jako moderátoři učitelé Vítek Březka a Ivana Málková, režisérem a kameramanem je Jiří Novotný, scénáře připravil tým: Tomáš Feřtek, Tamara Kováčová, Vítek Březka.

První epizoda byla zveřejněna dnes, 4. září. Zhlédnout ji můžete ZDE, další každý čtvrtek na Stream.cz.

Tomáš Feřtek, scenárista pořadu, řekl: „Spolupráce se Stream.cz nás potěšila rychlostí a invenčností. Formát kratičkých epizod s jedním tématem a jasným poselstvím, co konkrétního se dá ve škole změnit, nám připadá pro oslovení rodičovské i učitelské veřejnosti ideální. Krátké, jasné, rychlé sdělení. Jako moderátory jsme vybrali zkušené učitele, kteří umí poradit ze své praxe.“

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments