Učit se venku je větší zábava

Po venkovní učebně toužili v Základní škole Hamr v Litvínově už delší dobu jak žáci, tak paní učitelka Svobodová. Po třech měsících práce na zahradě školy byla 10. června venkovní učebna slavnostně otevřena. „Je to ještě lepší, než jsme si plánovali. Mělo by to hlavně sloužit nám k výuce, ale určitě to bude moci využívat i veřejnost při nejrůznějších akcích. Rádi bychom, aby se přišli podívat i okolní školy a třeba přispěli i svými obrázky na výstavy, “ řekl jeden ze školáků při zahájení.

Jak už bylo řečeno, neměla by venkovní učebna s arboretem sloužit jenom žákům školy. Chtějí v ní pořádat výstavy a jiné akce pro veřejnost a využít ji i jako možnost, jak navázat spolupráci s dalšími školami.

Protože se jaro letos dost opozdilo, začali s přípravou terénu až na začátku dubna. Samotná výstavba venkovní učebny byla zahájena až 4. června. Podle slov paní učitelky Svobodové, bylo zpočátku potřeba žáky k tomu, aby se do projektu aktivně zapojili, trochu pobídnout. „Pokud šlo o práci s počítačem a s grafikou na začátku projektu, tak to je bavilo. Když došlo na zpracování projektu, musel je člověk občas popostrčit,“ popisuje paní učitelka Svobodová průběh realizace.

Podívejte se na projektovou nástěnku a přispějte dětem na odměnu.

Další výzva programu Extra třída byla vyhlášena 10. června a rozdáno může být až 1,5 milionu korun. Neváhejte a přihlaste se se svým nápadem!

Fotogalerie projektu Venkovní učebna s Přírodním arboretem:

 [nggallery id=21]

 

 

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments