ilustrační foto by Jeff Peterson (flickr.com) (CC BY 2.0)

Vzdělávací festival Eduspace – Vzdělávání a technologie

Eduspace, první vzdělávací festival v ČR, který proběhne doslova v celém Brně 20. – 22. 5. 2016, je postaven na 4 klíčových tématech. Prvním z nich je vztah vzdělávání a technologií. Virtuální realita, gamifikace, obrácená třída, školy na internetu. Collick, Neumajer, Kangas, Brdička a další.

Digitální technologie jsou ve vzdělávání využívány stále intenzivněji, stále více přispívají ke změnám, které ve školách probíhají. Co to se školami udělá? Záhy budeme žít v prostředí, v němž se skutečnost a virtuální realita vzájemně promísí. Co to znamená pro vzdělávání? Jak využít současné technologie k posílení samostatného vzdělávání a poznávání žáků? Jak k jejich hodnocení?

Tato a další témata festival Eduspace otevře a odborníci ukáží na konkrétní příklady. John Collick je ředitel sekce pro mezinárodní vzdělávací strategie pro východní Evropu a střední Asii ve společnosti Promethean. Více než 25 let se věnuje oblasti ICT. Marjaana Kangas působí jako výzkumnice v oblasti využití médií ve vzdělávání na finské Univerzitě v Laponsku se zkušeností z řady projektů na podporu inovativního vzdělávání. Ondřej Neumajer a Bořivoj Brdička jsou přední čeští experti a propagátoři zabývající se využitím ICT ve vzdělávání.

Eduspace je multižánrový festival, jehož ústředním narativem je vzdělávání, doprovázený doplňkovým programem v podobě hudby, divadla,  galerijních či muzejních výstav. Je inspirován formátem Oppi festivalu, který proběhl v roce 2014 v Helsinkách a v roce 2015 v New Yorku. Partnery jsou Masarykova univerzita, Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Univerzita Palackého v Olomouci. Moravská galerie v Brně, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Hvězdárna a planetárium Brno, LUŽÁNKY – středisko volného času, Muzeum romské kultury, EDUin a řada dalších organizací a institucí.

Břetislav Svozil, hlavní organizátor festivalu Eduspace, řekl: „Technologie mění svět. Pokud se stanou dobrým nástrojem vzdělávání, mohou jej měnit k lepšímu. Musíme se to ale naučit, jsme první generací učitelů a rodičů, která prošlapává cestu.”

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments