Zahradní slavnost na ZŠ Kunratice – příjemné odpoledne pro učitele, rodiče i žáky

Zřejmě na každé základní škole se alespoň jednou ročně uskuteční společenská akce pro veřejnost. Na naší škole je takových akcí do roka několik, ovšem zahradní slavnost, kterou se zakončuje školní rok, je akce výjimečná.

Zahradní slavnost pořádá Sdružení rodičů Patron ve spolupráci se Střediskem volného času při ZŠ Kunratice. Cílem této společenské události je, aby učitelé a jiní zaměstnanci školy, rodiče i žáci prožili příjemné odpoledne s možností si přátelsky popovídat, kulturně a společensky se vyžít, bez školních povinností a závazků. Jednou do roka poděkujeme učitelům za starost o naše děti tím, že se ve škole, v rámci zahradní slavnosti, postaráme o všechno my, rodiče. Rodiče se střídají ve službě u stánků s občerstvením, u atrakcí pro děti a jiných disciplín.

Od začátku druhého pololetí se schází přípravný výbor zahradní slavnosti, který vše připravuje. Každým rokem nám přibývají rodiče, kteří rádi pomohou, buď jako sponzoři nebo jako pracovní síla. Mě osobně nejvíce těší to, že neustále přibývá otců. O službu u grilování se vedou souboje!

Letos slavnost se konala 28. června 2011 a pořádali jsme ji ve jménu řemesel. Oslovili jsme řemeslníky z Kunratic a okolí a dali jim na slavnosti prostor pro představení svého řemesla formou prodejního stánku nebo tvořivé dílny pro děti. K tanci hrála živá hudba, velké pódium patřilo představení dětských kroužků včetně divadla, malé pódium pro doprovodný program a mnoho dalších. Součástí slavnosti byla i prohlídka vrtulníku, který přistál za velkého potlesku dětí už ráno. Slavnost byla jako každoročně ukončena velkým ohňostrojem ve 21.50.

Letos nás svou návštěvou na slavnosti poctil i primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda a starostka Kunratic paní Ivana Kabelová, kteří přestřižením slavnostní pásky zahájili provoz nové školní jídelny.

[nggallery id=2]

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments