FOTO: <p><strong>Dotaz</strong>: Může škola, v případě dlouhodobé nemoci učitele, změnit na dva měsíce (popř. déle) žákům 4. třídy rozvrh tak, že mají 3x týdně odpolední vyučování?</p> <p><strong>Odpověď</strong>: Dobrý den, požádali jsme o zodpovězení ředitele Základní školy s rozšířenou výukou jazyků Magic Hill v Říčanech, PhDr. Jana Vodu, Ph.D. Z jeho odpovědi citujeme:</p> <p><em>Organizaci vzdělávání upravuje vyhláška MŠMT 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, viz <a href="http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701?l=48/2005">http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701?l=48/2005</a></em></p> <p><em>V § 1 je stanoveno, že vyučování musí probíhat v rozmezí od 7:00 do 17:00 hodin a dále že „žáci prvního až pátého ročníku mohou mít v dopoledním vyučování nejvýše 5 vyučovacích hodin a v odpoledním vyučování nejvýše 5 vyučovacích hodin…“ Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání stanoví počet povinných vyučovacích hodin ve třetím až pátém ročníku nejvýše 26 týdně. Počet dní s odpolední výukou není právním předpisem regulován. Změna rozvrhu je tedy plně v kompetenci ředitele školy.</em></p> <p>Lucie Slejšková, Rodiče vítáni</p>

Poradna: Kolik hodin odpoledního vyučování mohou ve škole mít děti ve 4. třídě?

Dotaz: Může škola, v případě dlouhodobé nemoci učitele, změnit na dva měsíce (popř. déle) žákům 4. třídy rozvrh tak, že mají 3x týdně odpolední vyučování?

Odpověď: Dobrý den, požádali jsme o zodpovězení ředitele Základní školy s rozšířenou výukou jazyků Magic Hill v Říčanech, PhDr. Jana Vodu, Ph.D. Z jeho odpovědi citujeme:

Organizaci vzdělávání upravuje vyhláška MŠMT 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, viz http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701?l=48/2005

V § 1 je stanoveno, že vyučování musí probíhat v rozmezí od 7:00 do 17:00 hodin a dále že „žáci prvního až pátého ročníku mohou mít v dopoledním vyučování nejvýše 5 vyučovacích hodin a v odpoledním vyučování nejvýše 5 vyučovacích hodin…“ Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání stanoví počet povinných vyučovacích hodin ve třetím až pátém ročníku nejvýše 26 týdně. Počet dní s odpolední výukou není právním předpisem regulován. Změna rozvrhu je tedy plně v kompetenci ředitele školy.

Lucie Slejšková, Rodiče vítáni

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Dotaz
Dotaz
8 let před

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kolik je možných odpoledních vyučování na střední škole za týden. A jak dlouhá tedy tyto odpolední vyučování mohou být. Chtěla bych zdůraznit, že škola se skládá z nadpoloviční většiny z dojíždějících studentů z jiných měst, tedy jestli nemají mít nějaké úlevy vůči opakovaným odpoledním vyučováním.

Děkuji

S pozdravem

Balogová

Lucie
Lucie
8 let před
anonymně
anonymně
4 let před

Dobrý den , studuji na střední škole ve 2. Ročníku .
Máme v pondělí 8 hodin UT,ST,ČT 9 hodin a patek 5 dohromady 40 hodin … Pro dojíždějícího jako já to znamená krom patku každý den návrat domu po páté hodině. Chci se zeptat na ty 3x 9hodin po sobě je to normální ?