Srpnové šílenství

Uštvaný výraz, pohled jako z jiného světa, zpocené skráně a v ruce papírek. Potkali jste je? Na konci srpna tak vypadá většina rodičů bloumajících papírnictvím či mezi regály supermarketů.

Jak poznat tužku č. 2? Ve které skleničce je černá tuš? Plochý štětec, kulatý štětec, ale který je “slabší” a který “silnější”, jak je napsáno v seznamu ze školy? Na řadě jsou obaly a sešity, chce to ostražitost a nepřehlédnout žádné čísílko – sešit č. 523 bereme osmkrát, teď ještě najít 420ku na geometrii… Pravítko ne tak ledajaké, ale v pouzdru. Kružítko zásadně kovové. Tempery, vodovky, křídy. S úlevou zavíráme dveře papírnictví, ale čeká nás ještě švihadlo, bílé tričko, přezůvky, láhev na pití. A úkol nad úkoly – aktovka.

Nemá význam zpochybňovat užitečnost papírových kapesníků nebo linkovaných sešitů na češtinu. Některé školy si ale neberou servítky a kromě toho požadují 50 ks eurodesek, balík papírů do kopírky, litrový obal od zmrzliny, ubrus na lavici, k tomu úbor do družiny a úbor na tělocvik.

Tak si během odškrtávání nekonečného seznamu představujte, jak budou vaše děti chodit s družinou na hřiště, jak budou tvořit, malovat, modelovat, budou se rozvíjet a vzdělávat nejen ušima a očima, ale i rukama a nohama. Je dobře, že naše školy jdou cestou rozvoje všech stránek osobnosti (a že k tomu potřebují pořádné vybavení). Vlastně můžeme být rádi, že si na hudební výchovu nemusejí nosit vlastní hudební nástroje, na tělocvik žíněnky a na pracovní činnosti svěrák a kladivo, protože jinak by rodiče museli na vstup do školy šetřit už před početím dítěte.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments