Hlavně to nepřenášet na děti, vzkazuje vystresovaným rodičům Bob Kartous

“Z vystresovaného rodiče může dítě velmi rychle získat pocit, že je škola nějaký problém. A to ještě před tím, než vůbec začala,” říká vedoucí komunikace EDUin Bob Kartous. Rodičům školáků také radí, jak s dítětem o škole mluvit. 

 

“To, co vidím v poslední době, je taková přehnaná péče o to, aby dítě ve chvíli vstupu do školy už mělo nějaký znalostní základ, aby nepřišlo s nějakým hendikepem, nebylo pozadu. Rodiče jsou z toho mnohem víc ve stresu než dítě, protože dítě se obvykle do první třídy těší,” popisuje Bob Kartous ve videu pro flowee.cz.

Rodičům také radí, jak se s dětmi bavit o škole plodněji než legendární otázkou “co bylo ve škole” a neméně legendární odpovědí “nic”.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
3 let před

Potvrzuje se mi moje životní zkušenost, jak důležitá je smysluplná komunikace z obou stran, najít si čas na sebe a vědět o sobě. neomezovat prostor druhého, ale vzájemně o sobě vědět a být na blízku, když to ten druhý potřebuje. Možná to všechno vypadá jako fráze, ale vím moc dobře co to pro člověka a zvlášť pro dítě znamená. Je nová doba a současná forma komunikace je zkratkovitá. Počítače internet vedou k jen stručným zkratkovitým zprávám. Mám takového syna a pozoruji to na jeho projevu. jako malé dítě toho napovídal, teď co sedí u počítače jsou odpovědi, ano mami, mám… Číst vice »

Marty Header
Marty Header
8 měsíců před

Děkuji za skvělý článek https://www.eduzin.cz