Alchymie zdravého jídla aneb Vím, co jím a piju

Naše tělo je vzácné, nejde ho vyměnit a někdy je vemi těžké ho opravit, když se pokazí.  Třeba vinou špatné výživy. Za dobré jídlo se nám odměňuje zdravím a vitalitou. Naopak jídlo jen zdánlivě dobré, ale ve skutečnosti energeticky prázdné,  plné sacharidů, a celkově nevyvážená strava vedou ke chronické nepohodě a zdravotním problémům. To je fakt. Co je zdravé, je tedy pro naše tělo dobré. Což víme teoreticky, ale často se tím neřídíme.

Doporučujeme sérii videí inciativy Vím, co jím a piju, která  podporuje výuku zdravého životního stylu a stravování ve školách. Tento díl ukazuje, proč je důležité nastavit PŘÍJEM a VÝDEJ energie tak, aby tělo nestrádalo, ale ani nedostávalo nezdravě něco, co nepotřebuje.

V souvisejícím článku na webu Vím, co jím a piju se dozvíte, co je bazální a celková energetická potřeba a jak se dá spočítat.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
MiRA
MiRA
3 let před

jo to nezdrave jidlo muze byt nezdrave a krom funkce ¨zavazi a vyplne zaludku¨ byt v rebricku obsahu zivin vs chemie horsi volbou nez ‚louskat cvrcky‘ nebo ‚drzeni hladu‘ ale Nejvic nezdrava strava neni chemicka nahrazka, pred 30lety i sci-fi žánru neznámá, ¨jed hada, ani konzumace TV s byciklem jako zákusek¨/nadsazka ale pravda../ clovek se muze (ale nemusi) v krajnim pripade vyrovnat s ledascim, ale s cim se nevyrovna je: NENI NEZDRAVE 1 SPATNE JIDLO CO PREBYVA, ALE TREBA I 1 ZIVINA CO TRVALE SCHAZI.. treba sklenikova hydroponicka zelenina vypada dobre ale kdyz je hnojena jen zakladnim NPK+… a nema… Číst vice »