Učitelka, která právě dostala milion dolarů. Za to, že jí leží na srdci každé dítě a žije pro své poslání

Tohle je paní učitelka, která právě vyhrála milion dolarů. Tedy vyhrála… Britka Andria Zafirakou z Londýna zvítězila  v prestižním mezinárodním ocenění Global Teacher Prize a první místo je spojené s touto odměnou.

Andria Zafirakou pracuje v Alperton Community College v etnicky pestré čtvrti Londýna s dynamikou českých vyloučených lokalit. Děti zde často vidí násilí nebo se v hlučných domácnostech zavírají v koupelně, aby se mohly v klidu učit.

V samotné škole jsou děti 35 různých jazyků. Andria je učí „arts“, uměleckou výchovu. „Umění překonává jazykové bariéry,“ říká učitelka, která se ale sama naučila několik jazyků, aby mohla se svými studenty komunikovat.  Ráno je před školou všechny zdraví: namaste, kalimera, good morning.

Global Teacher Prize se pořádá v mnoha zemích světa a od loňska též v ČR. V tomto článku se dozvíte víc. Můžete taky nominovat učitele, který by si ocenění podle vás zasloužil.

Výuka je ale jen část toho, co paní učitelka během dne absolvuje. Po škole před bránou dává pozor na to, aby děti v pořádku odjely domů. Kolem školy krouží členové gangů a snaží se přilákat další do svých řad. „Musíme naše děti ochránit,“ říká.

Zároveň ale ví, že jeden na to nestačí. Takže vzdělává další učitele. Co kolegy inspiruje, je především její oddanost profesi, a žákům. Její nadšení je nakažlivé. A výsledky? Neuvěřitelné. Její škola je na špičce v žebříčku anglických a velšských škol, seřazených podle zlepšení prospěchu žáků v čase.

„Mým posláním je udělat vše pro to, aby každé jednotlivé dítě naplnilo svůj potenciál,“ říká vítězná učitelka.

Informace o vítězce byly zveřejněny na webu ocenění.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments