Milan Hejný nikoli s pravnučkou - ta je ještě mnohem menší - ale s žákyní, která se učí matematiku jeho metodou.

Jak vidím naši budoucnost? Velmi optimisticky. Vždyť moje malá pravnučka je chytřejší než já, říká Milan Hejný

Povzdech „ach, ta dnešní mládež“ je snad starý jako lidstvo samo. Profesor Milan Hejný ho nikdy nevyřkl a ani se k tomu nechystá. „Máme se na co těšit, jen nesmíme být netrpěliví,“ říká na adresu světa, až ho vezmou do rukou naše děti, vnoučata, pravnoučata… Příjemná dávka optimismu na sobotu.

Nejvyšší metou výchovy by měla být autonomie dítěte, říká Milan Hejný. „Dejme jim důvěru, že jsou dobré, protože ony jsou.“ Odkud čerpá svůj optimismus? Tak třeba od své pravnučky. „Ona je chytrá, tak neuvěřitelně chytrá. Nedávno jsme spolu byli na hřišti a povím vám, jak mě přechytračila…“

Poslechněte si, proč si Milan Hejný myslí, že nás čekají světlé zítřky: 

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Kateřina *
Kateřina *
2 let před

Lidé všeobecně nekladou otázky. Mají svoje názory a přesvědčení a přes to nejede vlak. To, že mnohdy jeden mluví o koze a druhý o voze je častou příčinou nedorozumění. Pamatuji si, jak mi syn v první třídě říkal, že s dětmi moc rád hraje na osahávanou a pod dekou je to nejlepší, jestli si taky zahrajeme. Byli jsme ráno o víkendu ještě v posteli. Zalapala jsem po dechu, zklidnila děsivé představy a na pohodu se zeptala, jak se taková hra hraje. Úplně jednoduše – pod dekou dítě na prstech ukáže určitý počet prstů a ten druhý musí po hmatu poznat,… Číst vice »