Co vám pomůže přesvědčit líné děti, aby šly s vámi na výlet? Skryté příběhy: apka, která vás provede Českem

Mnozí rodiče to znají, mnohé rodiče to rozčiluje: děti dost často prostě nechtějí chodit na výlety. Představa toho, že několik hodin pomašírují cestou necestou, aby se pak mohly z kopce rozhlédnout po kraji, pro ně obyčejně nebývá příliš atraktivní. A tak rodiče, kteří chodit chtějí, řeší otázku: jak dětem výlety zatraktivnit? Na pomoc ale přichází tým českých kreativců, vývojářů a scénáristů a jejich mobilní aplikace Skryté příběhy.

Co rodinám nabízejí Skryté příběhy? Nejhezčí místa v Česku pro výlety s dětmi na trase a s pátrací hrou.  V současnosti  je her víc než 100  a každý měsíc přibývají minimálně tři další. Každá trasa děti vtáhne do příběhu jedné historické postavy, která z mobilu promlouvá hlasem profesionálních herců a která právě něco plánuje nebo řeší nějaký problém. Děti procházejí po trase a na určených zastaveních plní úkoly. V terénu hledají letopočty, nápisy, sochy a jiné artefakty, luští šifry s využitím naučných tabulí a tak podobně. Pokud hráči zadání splní, čeká na ně prvek takzvané rozšířené reality a můžou si na konci trasy udělat selfie s historickou postavou, kterou jim aplikace promítne do foťáku, jako by byla součástí focené scény. Za vyřešené úkoly se sbírají body, které jim pak otevírají další obsah ve hře.

Děti tak během výletu mohou prožít první den sovětské okupace v Liberci v roce 1968, zachránit architekta Santiniho před nočními můrami v Kutné Hoře nebo třeba podat pomocnou ruku Karlu IV., který se chystá dobýt hrad Potštejn ve východních Čechách. Příběhy jednotlivých osobností českých dějin propojuje malý mimozemšťan To-to, kterému propůjčila hlas herečka Valérie Zawadská, a je tu i zloduch, kterého je nezbytné zneškodnit.

Hra je určena primárně rodinám s dětmi 6-13 let, ale trasy nebývají dlouhé (cca 3 hodiny maximálně) a zvládnou je i mladší děti. Aplikace je zdarma a umožňuje si balíček s audiem a off-line mapou terénu stáhnout doma na wifi a venku šetřit data. Na druhou stranu je třeba myslet na to, že GPS navigace je náročná na baterii telefonu. Proto je třeba vyrážet s nabitým přístrojem a ideálně s sebou vzít jako zálohu i powerbanku.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
2 let před

Dobrý den, je tu prosím někdo, kdo ji nedávno hrál? Trochu mne zaráží, ze byla naposled aktualizována v říjnu 2017…