I s malými dětmi můžete vyrazit do velkých hor. Kniha Toulky s dětmi v báglu – Rakouské Alpy vás provede

S kočárkem, v nosítku i po svých. Na kole, koloběžce, bruslích; lanovkou, lodí, vláčkem. Krátké trasy pro malé nožičky, delší výlety pro zdatné turisty. Rakouské Alpy rodinám s dětmi nabízí nespočet možností, jak strávit volné dny.

„Každý z nás asi tuší, že v Rakousku se toho dá hodně dělat. Jenže rodiče malých dětí mají občas pocit, že si na vysokohorskou turistiku musí počkat pár let, než jejich děti dorostou, aby je to bavilo. Nebo mají strach, že jim do lanovky nevezmou kočárek. Že se vydají někam na túru, ale v polovině zjistí, že děti už dál nemůžou, a co potom? Nebo prostě mají pocit, že túra v Alpách znamená nastoupat kilometry někde ve skalách, což děti nemůže bavit,“ říká Jana Červenková, máma syna a dcery, která stojí za blogem S dětmi v báglu. Na něm už několik let schraňuje ty nejlepší tipy na rodinné výlety.

Průvodce má bezmála  300 stránek a čtenáři v něm najdou detailně popsaných více než 150 výletů v oblasti Korutan, Solnohradska, Salzburska, Štýrska, Tyrolska, Dolního Rakouska a Vorarlerska.

„Protože do Rakouska s rodinou jezdíme pravidelně a rádi, chtěla jsem tuhle krásnou zemi přiblížit i dalším rodičům. Dala jsem dohromady všechny výlety, které jsme v Alpách podnikli. A pak jsem požádala své přátele, spřátelené blogery a spřízněné duše z řad fanoušků mého blogu aby také přispěli – itinerářem, tipy, fotkami. Výsledkem je průvodce od rodičů rodičům, který doufejme odpoví na všechny pochybnosti a otázky,“ vysvětluje Jana Červenková.

Průvodce má bezmála  300 stránek a čtenáři v něm najdou detailně popsaných více než 150 výletů v oblasti Korutan, Solnohradska, Salzburska, Štýrska, Tyrolska, Dolního Rakouska a Vorarlerska. Zjistíte, které trasy jsou sjízdné s kočárky, kde jsou naučné stezky nebo různá hřiště a hřišťátka, aby si na své přišli rodiče i děti. Budete připraveni na to, že na některé výlety je dobré si vzít plavky, a jinde zase oceníte i v létě rukavice a čepice. Cílem je, aby si rodiny podle knihy dokázaly naplánovat aktivní dovolenou, na kterou budou dlouho vzpomínat.

„Přála bych si, aby se z každého výletu s dětmi stala nezapomenutelná expedice. A v Rakousku to jde prostě skvěle,“ dodává Jana Červenková.  Pokud si do zahraničí přeci jen netroufáte, můžete vyzkoušet třeba i Českosaské Švýcarsko, pro které Jana též zpracovala jak sama říká „poctivě prochozeného“ průvodce pro rodiny s malými dětmi.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments