Venkovní výstava je v parku Háječek na plotě Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích přístupná do konce letních prázdnin. FOTO: Hvězdárna a Planetárium České Budějovice

Fotogalerie: Můžeme věřit svým očím?

Můžeme věřit svým očím? Výstava Zrakoklamy nabízí nahlédnutí do světa neuvěřitelných optických iluzí a klamů a také toho, jak (ne)funguje lidský mozek. Rozsáhlou sérii optických iluzí a klamů připravila Hvězdárna a planetárium České Budějovice. 

V mysli pozorovatelů se statické obrazy začnou hýbat, vzniknou iluze prostorového 3D vidění či grafické paradoxy. „Máme ohlasy z našich předchozích exteriérových výstav, že instalace láká neuvěřitelně široké spektrum zájemců,“ uvádí ředitelka hvězdárny Jana Tichá. „Přijďte ošálit své smysly. Vstup zdarma a nonstop.“ Venkovní výstava je v parku Háječek na plotě Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích přístupná do konce letních prázdnin. 

V této fotogalerii je malá ochutnávka: 

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments