Jak si užít s dětmi dlouhé prázdniny bez sněhu? Vyrazte na kluziště – jsou i v menších městech a většinou za rozumné ceny

Zimy s fůrou sněhu, kdy se dalo od rána do večera sáňkovat a bobovat, jsou, zdá se, minulostí. Rozhodně ve větších městech, kde občas sice nasněží, ale do pár dnů je obvykle po radosti. A pak samozřejmě vyvstává otázka, jak zabavit děti, když je ve čtyři tma, na hřišti je mokro, z bazénu si většinou přinesete rýmu a herničky už nemůžete ani vidět.

Tradiční, ale možná trochu neprávem pozapomenutou zimní kratochvílí je lední bruslení. Nepotřebujete k tomu sníh, hory, vleky ani moc peněz. Vlastně na mnoha místech Česka stačí jen pár drobných a chuť se trochu hýbat. Dospělí možná zavzpomínají na to, jak se jako malí proháněli někde na rybníku, a děti zase zjistí, že pád na led nebolí tolik jako na beton. Nemusíte být Jarda Jágr ani Ája Vrzáňová, abyste zvládli objet pár koleček.

Hlavní město Praha a jeho městské části letos nabízejí kluzišť celou řadu – ať už si chcete užít ve středu města na Ovocném trhu, na Františku, na Letné nebo pod Žižkovskou věží, nebo ve čtvrtích spíš mimo centrum, jako jsou Bohnice, Ládví, Lužiny, Vysočany nebo Černý Most, prakticky všude najdete poblíž nějaký led. Někde hledejte u nákupních center, jinde u základních škol nebo na náměstích. Mnohá místa nabízejí i půjčovny bruslí a helem, takže pokud si chcete s dětmi bruslení jen vyzkoušet, nemusíte hned investovat do vybavení. Dobře volte čas: v neděli po obědě bývá narváno všude, o víkendu dopoledne a ve všední den navečer se ale davů většinou nemusíte obávat.

Na některých kluzištích platí jen dospělí, jinde musíte koupit lístky i dětem, obvykle se ale vejdete do stokoruny, respektive padesátikoruny. Například vysočanské kluziště Harfa nabízí hodiny vyhrazené pouze pro rodiny, takže se nemusíte bát, že by vás srazil nějaký aspirující hokejista, který se potřebuje předvést před svou milou. A pro děti bývají téměř všude k zapůjčení hrazdičky nebo plastová zvířata, kterých se ti nejmenší mohou přidržovat. Rodičovská záda jistě ocení, že nemusí trávit desítky minut v předklonu.

Venkovní kluziště najdete letos i v Brně (dokonce několik), v Ostravě, Olomouci, Plzni a mnoha dalších městech. Například v Pardubicích se pod širým nebem bruslí na dostihovém závodišti, kde se za pár měsíců poběží Velká pardubická. A pokud ve vaší blízkosti žádný venkovní led není, i menší města už disponují funkčními zimními stadiony. Možná jsou méně romantické, ale jejich výhodou je, že často nabízejí i školičku bruslení, nějaké občerstvení a dají se využít, i když venku zrovna prší.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments